Lepsze odżywianie to lepsze samopoczucie

Sposób, w jaki się odżywiamy ma wpływ na całe nasze życie, a szczególnie na takie jego aspekty jak zdrowie czy szczupła sylwetka. Chociaż niejednokrotnie trudno jest nam dostosować się do rygorystycznych zaleceń takiego specjalisty jak dietetyk Kraków – dzięki jego wskazówkom szybciej możemy osiągnąć postawiony przed sobą cel. Ważne, aby podtrzymywać w sobie wewnętrzną motywację i codziennie dowiadywać się czegoś więcej o produktach, które spożywamy.

Warto przyzwyczaić się do picia wody

Aby cieszyć się zdrowiem, a także zachować szczupłą sylwetkę przede wszystkim powinniśmy odstawić wszelkie kolorowe i gazowane napoje, które są sztuczne i zawierają w swoim składzie bardzo duże ilości cukru. W naszej diecie mogą znaleźć się natomiast soki, ale nie powinniśmy przesadzać z ich ilością, gdyż bardzo często producenci także i do nich dodają spore ilości cukru. Ze wszystkich dostępnych napojów pierwsze miejsce na naszej liście zawsze powinna zajmować woda. Odpowiednie nawodnienie poprawia nasze samopoczucie, pozwoli pozbyć się bólu głowy i zmęczenia, a także sprawia, że mniej odczuwamy głód. Warto wybierać wodę mineralną lub też źródlaną i narzucić sobie reżim wypijania dziennie około 2 litrów wody. Na początku może się nam wydawać, że to sporo, ale z pewnością szybko się przyzwyczaimy do tej ilości i wejdzie nam to w nawyk.

Warto mieć świadomość tego, co jemy

Oczywiście, mając już ułożony jadłospis na pewno jest prościej dobierać odpowiednie produkty tak, aby odchudzanie było efektywne. Jeśli jednak nasza dieta jest komponowana przez nas samych – warto zastanawiać się nad tym, co jemy i świadomie podchodzić do niektórych produktów. Uważa się, że szczególnie niezdrowa jest żywność, która jest wysoko przetworzona. Przechadzając się pomiędzy sklepowymi półkami możemy poświęcić kilka chwil na to, aby przeczytać skład ulubionego keczupu czy też innych produktów, które być może kupujemy już z przyzwyczajenia. Regulatory, sztuczne aromaty i ogrom różnego rodzaju konserwantów – to wszystko może nas bardzo negatywnie zaskoczyć.

Czy porzucić jedzenie na mieście?

Wiele osób ma czasem ochotę  po prostu zamknąć kuchnię na cztery spusty, wyjść na miasto i zjeść w jakiejś dobrej restauracji. Okazuje się jednak, że nawet będąc na diecie nie musimy z tego rezygnować – kluczowe jest jednak to, co będziemy jedli. Z pewnością powinniśmy wybierać dobre, sprawdzone restauracje, a koniecznie unikać barów szybkiej obsługi czy też popularnych fast foodów – tutaj jedzenie jest bardzo kaloryczne i naprawdę wysoko przetworzone ze znikomą ilością substancji odżywczych.